Generální oprava horecké fary

21.09.2018 12:24

Po přípravných pracích, které probíhaly od března loňského roku a v první polovině roku letošního, začala od letošního srpna generální rekonstrukce farní budovy. Při započetí prací bylo zjištěno, že rozsah poškození budovy je podstatně větší, než se předpokládalo. V první fázi byla odstraněna střešní krytina včetně krovů viz. fotogalerie. Dřevěné prvky včetně stropů jsou napadeny dřevomorkou. Nyní bude položen věnec z armovaného betonu a do zimy bychom chtěli dostat budovu pod novou střechu.

V příštích dvou kalendářních letech by měla být dokončena celková rekonstrukce. V prostorách fary bude vybudováno šest malometrážních bytů. Nájemné z nich pak bude sloužit ke splacení půjčky od Arcibiskupství olomouckého, díky níž může farnost opravu uskutečnit.